KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 52)

LAJME

“Tetë persona plus” arrestohen trafikantët e 580 kg kanabis

Antitrafiku godet një tjetër grup të strukturuar kriminal në fushën e narkotikëve, i cili duket se vepronte në Elbasan, Fier, Pogradec e Korçë. Pasi ishin mirë informuar, paraditën e së mërkurës, blu të Elbasanit dhe Drejtorisë së Policisë së Përgjithshme arrijnë të ndalojnë finalizimin e trafikimit të 578 kg Kanabis. …

Më shumë

Gadishullit të Gjibraltarit, Spanja do të kundërshtojë një draft marrëveshje për Brexit

Pedro Sanches

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanches ka deklaruar se do të kundërshtojë një draft marrëveshje për Brexit, për largimin e Britanisë së Madhe nga BE, nëse nuk ka një sqarim mbi bisedimet e ardhshme mbi statusin e Gadishullit të Gjibraltarit. Spanja vijon të ketë ende pretendime për këtë gadishull, i cili i …

Më shumë

Stuhi gjigande pluhuri mbi Australi

Stuhi gjigande pluhuri mbi Australi

Një stuhi gjigande pluhuri ka mbuluar komunitetet në të gjithë Australinë juglindore. Stuhia e pluhurit ktheu qiellin ngjyrë portokalli dhe ngriti shqetësime në lidhje me cilësinë e ajrit. Autoritetet lëshuan një paralajmërim për shëndetin publik në Sidnei pasi masa e pluhurit prej 500 km mbërriti në qytet duke shkaktuar vonesa …

Më shumë