KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 51)

LAJME

Basha në Fier: Bashkë deri në largimin qeverisë dhe çlirimin e ekonomisë e vendit nga krimi dhe oligarkia

Basha në Fier: Bashkë deri në largimin qeverisë dhe çlirimin e ekonomisë e vendit nga krimi dhe oligarkia

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita nuk do të ndalet deri në largimin qeverisë dhe çlirimin e ekonomisë dhe vendit nga krimi dhe oligarkia. Këtë deklaratë zoti Basha e bëri gjatë takimeve me përkrahësit e tij në Fier duke u bërë thirrje për pjesmarrje masvive në …

Më shumë

Gruevski për Sitel: Si u largova nga Maqedonia nëpërmjet Shqipërisë

Gruevski për Sitel: Si u largova nga Maqedonia nëpërmjet Shqipërisë

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili gjendet në Budapest, në intervistën e parë pas arratisjes nga Maqedonia ka zbuluar rrugën e tij të lëvizjes, duke vertetuar tashmë edhe vete ate që njihej si mënyra e ikjes se tij drejt Budapestit. Në një intervistë për televizionin maqedonas Sitel, ish kryeministri …

Më shumë

Fier, shpërthen soba e gazit

Fier, shpërthen soba e gazit

Në lagjen “29 Nëntori” në qytetin e Fierit në një apartament ka shpërthyer një sobë me gaz.  Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar në njerëz. Nga shpërthimi ka pasur dëmtime të shumta materiale. Janë dëmtuar pothuajse të gjitha paisjet që ndodheshin në banesë. Në vendëngjarje zjarrëfikëset e Fierit shkuan menjëherë …

Më shumë