KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 42)

LAJME

I zgjedhuri i Trump për prokuror, kalon pengesën e parë në Senat

“Persekutim presidencial”. Kështu i ka cilësuar hetimet e nisura nga demokratët në dëm të tij presidenti amerikan Donald Trump. Në reagimin e radhës ndaj nismave të rivalëve politikë, që tashmë kontrollojnë Kongresin, Trump është shprehur: “Demokratët dhe komisionet e tyre hetimore janë një çmenduri”. Por ndërsa Kongresi duket se po …

Më shumë