KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 39)

LAJME

Viktima nga moti i acartë në SHBA

I ftohti polar që ka gjunjëzuar “Midwest”-in amerikan me temperatura ekstremisht të ulëta, fajësohet për të paktën 12 vdekje. Zyrat shtetërore në Michigan u mbyllën për një ditë. Banorët që mburreshin se i bënin ballë pa frikë dimrave të egër, tani nuk guxojnë të dalin nga shtëpitë, ndërsa autoritetet përsërisin …

Më shumë

Kina dhe ShBA-ja kërkojnë zgjidhje nëpërmjet konsultimeve ekonomiko-tregtare

Kina dhe ShBA-ja kërkojnë zgjidhje nëpërmjet konsultimeve ekonomiko-tregtare

Nga 30 deri më 31 janar, zv.kryeministri i Kinës Liu He, i cili është dhe kreu i delegacionit kinez, dhe delegacioni amerikan, i drejtuar nga Përfaqësuesi Tregtar i ShBA-së Robert Lighthizer, zhvilluan diskutime ekonomiko-tregtare në Uashington. Nën drejtimin e konsensusit të rëndësishëm të arritur në takimin e krerëve të dy …

Më shumë