KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 32)

LAJME

Basha: Në Tiranë të gjithë bashkë për familjen dhe fëmijët tuaj

Kreu i Partisë Demokratike ka ftuar sërish qytetarët t`i bashkohen protestës së opozitës. Përmes një vide në facebook Basha shkruan: “Sonte në orën 20:00, në Tiranë të gjithë bashkë për familjen dhe fëmijët tuaj”. “Padrejtësinë, pamundësinë, varfërinë dhe papunësinë nuk do tua lemë trashëgim fëmijëve! Sonte në orën 20:00, në Tiranë …

Më shumë

Presidenti për protestën në Uashington: Kam besim tek komuniteti i ndershëm shqiptaro-amerikan

Përmes një postimi në facebook, Meta shkruan: “Mirënjohje të gjithë shqiptarëve të mbledhur dje në Uashington DC para Shtëpisë së Bardhë, të cilët lanë punët e tyre dhe i bashkoi shqetësimi për të ardhmen e Shqipërisë, duke konfirmuar aleancën e pathyeshme të kombit tonë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. …

Më shumë

Greqi, Mitsotakis merr postin e kryeministrit, betohet në prani të presidentit

Lideri i partisë ”Demokracia e Re”, Kyriakos Mitsotakis, fitues i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të zhvilluara dje në Greqi, mori sot detyrën e kryeministrit. Ai u betua në prani të presidentit të Republikës Helenike, Prokopios Pavlopoulos Gjashtë parti hynë në parlamentin e ri grek, bazuar në rezultatet e pjesshme të …

Më shumë

Parlamenti mblidhet për shkarkimin e presidentit Meta, ndërsa opozita mban protestën e radhës

Parlamenti mblidhet sot pasdite ne orën 17.00 në një seancë të posaçme për të shqyrtuar raportin e Komisionit te Ligjeve,i cili pritet të kërkojë ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit të Republikës z. Ilir Meta. Shkarkimi i presidentit bazohet në kërkesën e një grupi deputetesh, të cilët …

Më shumë