KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 32)

LAJME

Meta nderon ambasadorin Arvizu me titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi ish ambasadorin e SHBA në Tiranë, Aleksandër Arvizu me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”. Motivacioni i zgjedhur nga kreu i shtetit është: “Në vlerësim të veprimtarisë diplomatike dhe kontributit të tij të çmuar në përparimin e gjithanshëm të marrëdhënieve dypalëshe gjatë mandatit të tij …

Më shumë

Lleshaj: Policia e Shtetit ka barrë të jashtëzakonshme, shqiptarët duhet ta respektojnë

Lleshaj: “Policia e Shtetit ka barrë të jashtëzakonshme, shqiptarët duhet ta respektojnë

  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur këtë të martë për herë të parë si ministër, pas dekretimit nga Presidenti i Republikës dhe betimit përpara tij. Ai tha se Policia e Shtetit ka një barrë të jashtëzakonshme, por ka kërkuar që shqiptarët t’a respektojnë atë. Këtë deklaratë, ai e …

Më shumë

Plagosja e polices para kuvendit, policia vendos regjim të ri për lëndët plasëse

Plagosi rëndë policen, por kërkon lirinë

Ministria e Brendshme ka vendosur që të vërë regjim të ri për mjetet plasëse dhe piroteknike, duke u nisur nga protesta para Kuvendit, ku mbeti e plagosur rëndë një efektive. Lajmi është bërë i ditur nga zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko. “Nga eksperimentet e kryera me mjetet shpërthyese, të sekuestruara …

Më shumë

Kalon Vettingun prokurori Besnik Cani, KPK e rikonfirmon në detyrë

Prokurori i Prokurorisë së Elbasanit, Besnik Cani është rikonfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë prej Lulzim Hamitajt, Brunilda Bekteshit dhe Olsi Komicit, ka vendosur se prokurori Cani kalon me sukses testin e vettingut. Subjekti kishte kaluar me prioritet në filtrat e Vettingut pasi …

Më shumë