KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 29)

LAJME

Tregtimi i makinave të vjetra, Balluku seancë dëgjimore me grupet e interesit

Tregtarët që importojnë makina të përdorura janë të shqetësuar për ecurinë e biznesit të tyre, dy muaj pasi ka hyrë në fuqi, vendimi që ndalon importin e makinave të prodhuara përpara vitit 2009-të. Në një seancë dëgjimore me ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ata kishin rezerva mbi kushtet e reja …

Më shumë

Protesta e opozitës më 16 shkurt, Policia: Persona me precedentë, duan destabilitet!

Katër ditë përpara protestës së paralajmëruar nga opozita, Policia e Shtetit u bën apel forcave politike, që të shmangin retorikat, të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike. Po ashtu Policia e Shtetit ndan me publikun shqetësimin për përfshirjen në atë tubim të individëve me precedentë penalë apo të …

Më shumë

“Lulet e Pranverës”- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

"Lulet e Pranverës"- shkatërrohet një rrjet i trafikut ndërkombëtar të drogës

Operacioni i parë i skuadrës së përbashkët hetimore mes autoriteteve italiane dhe shqiptare për të shkatërruar një rrjet të trafikut ndërkombëtar të drogës me emrin e koduar “Lulet e Pranverës” ka dhënë rezultate të kënaqshme. Bilanci i operacionit ka qenë 17 të ndaluar në Itali dhe Shqipëri. Shumica janë shqiptarë, …

Më shumë

Basha nga kampi i Tepelenës: Po glorifikohet diktatura, të dënojmë kultin e krimit!

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Qeveria aktuale po riglorifikon sistemin diktatorial, ndaj sipas tij është obligim për të kujtuar historinë, veçanërisht tek brezat e rinj. Në një vizitë pranë kampit famëkeq të Tepeles, ku kanë vdekur shumë fëmijë dhe gra, si pasojë e trajtimit çnjerëzorë, Basha theksoi demosdoshmërinë …

Më shumë

Rikthehet shiu dhe bora

Rikthehet shiu dhe bora

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se reshjet e shiut dhe borës kanë përfshirë një pjesë të mirë të vendit. Në Qarkun e Korçës ka pasur reshje shiu dhe në lartësitë mbi 1300 m, ka pasur reshje bore, por të gjitha akset e këtij Rajoni qarkullohen normalisht. Në Rajonin Qendror Tiranë ka …

Më shumë