KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 27)

LAJME

Tërhiqet qeveria, Nikolla: Nuk do të ketë tarifë për provimet e mbartura!

Tërhiqet qeveria, Nikolla : Nuk do të ketë tarifë për provimet e mbartura!

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla deklaroi në një dalje publike para pak minutash se nuk do të ketë tarifë për provimet e mbartura, duke plotësuar kështu kërkesën kryesore të studentëve protestues. “Kam marrë një kërkesë nga këshillat studentore që e miratoj me të dyja duart” tha ministrja. Sipas saj për …

Më shumë

Protesta e studentëve shtrihet nga Tirana në qytete të tjera

Protesta e studentëve, në orën 16 skandon afati ndaj qeverisë

Protesta e studentëve të Universitetit të Tiranës duket se është përqafuar edhe nga studentet e universiteteve të tjera në vend. Studentët në universitetet e Durrësit, Korçës dhe Elbasanit po protestojnë para godinave të tyre. Në qendër të kërkesave është heqja e pagesës për kreditet e mbartura, ndryshe, pagesa për provimet …

Më shumë

Meta për protestat: Kujdesi ndaj shqetësimeve dhe aspiratave të studentëve duhet të jetë prioritet i të gjithëve

Meta për protestat: Kujdesi ndaj shqetësimeve dhe aspiratave të studentëve duhet të jetë prioritet i të gjithëve

Presidenti Ilir Meta i cili duket se po ndjek me vëmendje protestat e studentëve të universiteteve në disa qytete të vendit, u ka bërë thirrje autoriteteve dhe institucioneve pergjegjëse të dëshmojnë ndjeshmërinë dhe pergjegjësinë e duhur në adresimin e çështjeve që shqetësojnë studentët, në përputhje me kuadrin ligjor dhe të …

Më shumë