KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 24)

LAJME

E Martë 12 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  qarkullimi i masave ajrore të ftohta verilindore të cilat do të sjellin rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Martë 12 Shkurt 2019 E Martë dt 12 Shkurt 2019   moti do të jete me alternime kthjellimesh dhe vrannësira dhe rreshje shiu  në zonën Veriperëndimore , ndërsa në zonat …

Më shumë

Rusia planifikon të shkëputet nga interneti

Rusia planifikon të shkëputet nga interneti

Rusia po planifikon të shkëputet për një kohë të shkurtër nga interneti, në kuadër të planifikimeve për një luftë kibernetike në të ardhmen. Ky testim nënkupton që kalimi i të dhënave mes qytetarëve dhe organizatave ruse të mbetet brenda Rusisë dhe të mos qarkullojë ndërkombëtarisht, shpjeguan autoritetet. Prova është pjesë …

Më shumë

Basha me biznesin në Vlorë: Platformë antimafia për Oligarkinë!

Për të krijuar një klimë miqësore ndaj biznesit dhe liberalizuar ekonominë, kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha, premton çlirimin e tregut nga m0nopolet dhe oligarkët, përmes implementimit të platformës antimafia për oligarkinë. Në takimin me përfaqësues të biznesit në Vlorë, kreu demokrat rikonfirmoi vullnetin e së djathtës, për të anuluar …

Më shumë