KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 23)

LAJME

Edhe Meta kundër Dajtit

Gjenden municione, para dhe prova të tjera në shtëpitë e gjyqtarëve që lehtësuan Dajtin

Vendimi i një gjykate që lehtësoi dënimin e Dritan Dajtit, i cili u akuzua për vrasjen e 4 policëve 10 vjet më parë në Durrës, ka sjellë edhe reagimin e presidentit Ilir Meta. “KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshëm të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe hetuar çështjen në fjalë …

Më shumë

Futen në sistemin e kullimit të gjitha tokat në Divjakë

Brenda qershorit, të gjitha tokat bujqësore nën administrimin e bashkisë Divjakë, futen në sistemin e kullimit. Për herë të parë pas ndërrimit të sistemit, fermerët e Divjakës do kenë të sigurta mbjelljet e tyre. Rehabilitimi i gjithë sistemit kullues, minimuzon rrezikun e përmbytjeve. Por veç këtij qëllimi parësor, këto projekte …

Më shumë

Shqiptarja nga Kosova Dua Lipa, fiton për herë të parë në “Grammy Awards”

Shqiptarja nga Kosova, Dua Lipa, triumfon për herë të parë në çmimet muzikore amerikane “Gremmy’. Ajo është fituesja e kategorisë “Artistja më e mirë e re e vitit 2019”, çmim për të cilin kandidonte edhe shqiptarja tjetër, ajo nga Maqedonia e Veriut, Bebe Rexha. Dua Lipa më pas ka përformuar …

Më shumë

Kosovë, ekipi negociator shpall të martën, platformën për bisedimet me Serbinë

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Beogradin, pritet që të martën ta prezantojë në Kuvendin e Kosovës, platformën për dialogun me Serbinë. Përveç PSD-së, kjo platformë nuk pritet të ketë përkrahje nga partitë tjera opozitare. Analistët vlerësojnë që platforma nuk do të jetë e plotë, pasi që në përpilimin …

Më shumë