KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 22)

LAJME

E Martë 04 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave masa ajrore  relativisht të paqëndrueshme  me origjinë  Veriperëndimore të cilat do të kushtëzojnë mot të  pjesërisht të qëndrueshëm në vendin tonë. E Martë 04 Dhjetor 2018 E Martë dt 04 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura ku nuk …

Më shumë

Basha: Buxheti i 2019, katastrofik, legjitimon zhvatjen e taksave të qytetarëve

Basha: Buxheti i 2019, katastrofik, legjitimon zhvatjen e taksave të qytetarëve

Pak pasi maxhoranca miratoi në parlament buxhetin e vitit 2019, kreu i opozitës Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp dhe deklaroi se ky buxhet sipas tij katastrofik, legjitimon zhvatjen e taksave të qytetarëve. “Ashtu si dje dhe pardje, ashtu si nesër dhe pasnesër, 290 mijë bashkëqytetarët tanë, të …

Më shumë