KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 2056)

LAJME

Rezultatet e zgjedhjeve në Spanjë

Rezultatet e zgjedhjeve në Spanjë

Partia konservatore në pushtet fitoi shumicën e vendeve te parlamentit në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura te dielën në Spanjë, por humbi shumicën absolute që mbante deri tani. Partia Popullore e kryeministrit Mariano Rahoi ka fituar 28.7 për qind ndërsa socialistët 22 për qind të votave. Dy partitë e reja, …

Më shumë

Hashim Thaçi mbështet marrëveshjen për demarkacionin me Malin e zi

Deklarata e Departamentit Amerikan të Shtetit lidhur me marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi, është komentuar nga Zëvëndëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në rrjetin social facebook. Sipas Thaçit, deklarata e DASH rikonfirmon se vendimi për demarkacion ka qenë i drejtë, profesional, ligjor dhe kushtetues. Demarkacioni …

Më shumë

Netanjahu Ramës: “Ne kurrë nuk harrojmë miqtë tanë”

Netanjahu Ramës: "Ne kurrë nuk harrojmë miqtë tanë"

Shqipëria dhe Izraeli kanë nënshkruar një marrëveshje miqësie dhe një marrëveshje për bashkëpunim të ndërsjellë në mes Izraelit dhe Shqipërisë, njofton Jerusalem Post. Firmat përkatëse janë hedhur nga kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu dhe kryeministri shqiptar Edi Rama, cili të hënën nisi një vizitë dy-ditore në Izrael . Zoti Netanyahu vuri …

Më shumë

FRPD: “Rama ik” si e vetmja rrugë për shpëtimin e vendit”

FRPD: “Rama ik” si e vetmja rrugë për shpëtimin e vendit"

(E përditësuar) Me shashka dhe bomba tymuese të hedhura në drejtim të parlamentit, ka nisur të hënën protesta e FRPD, ndërsa deputetët ishin mbledhur në seancën plenare të fundvitit. Të rinjtë opozitarë, më të paktë në numër nga protestat e mëparshme, mbanin në duar parrullat “Stop Ramës”, “Rama ik”, si dhe …

Më shumë

Rezultatet e zgjedhjeve në Spanjë

Partia konservatore në pushtet fitoi shumicën e vendeve të parlamentit në zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura të dielen në Spanjë, por humbi shumicën absolute që kishte deri tani. Partia Popullore e kryeministrit Mariano Rahoi ka fituar 28.7 përqind derisa socialistët 22 përqind. Dy partitë e reja, Siudadanos dhe Podemos, që …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com