KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 2)

LAJME

Ruçi- Miskovski, shqiptarët dhe maqedonasit, bashkë për interesat e vendit dhe të ardhmes së Maqedonisë

Ruçi- Miskovski, shqiptarët dhe maqedonasit, bashkë për interesat e vendit dhe të ardhmes së Maqedonisë

Kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi i cili po viziton Maqedoninë fqinje, u takua me Hristijan Mickoski, kryetar i Partisë VMRO-DPMNE në opozitë. Duke vlerësuar se Shqipëria dhe Maqedonia janë dy vende fqinj e mike, me histori e mjaft vlera të përbashkëta, zoti Ruçi u shpreh se “Ne mendojmë se Maqedonia …

Më shumë

“Unaza e Re”, Gjiknuri: Kemi zgjidhur kontratat me kompaninë, do sekuestrojmë 10% të garancisë

Autoritet amerikane kanë konfirmuar dyshimin se kompania fituese e lotit të 1-rë të Unazës së Madhe ka fallsifikuar një pjesë të dokumentacionit. Kështu u shpreh ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, gjatë një konference për mediat. Ministri bëri me dije se tashmë, janë zgjidhur në mënyrë të njëanshme të dyja kontrat me këtë …

Më shumë

Deputeti i PD: Gjiknuri dhe dy drejtorët e ARRSH-së dhe OST-së, hajdutë të rëndomtë e të paskrupuj!

Deputeti i PD: Gjiknuri dhe dy drejtorët e ARRSH-së dhe OST-së, hajdutë të rëndomtë e të paskrupuj!

Partia Demokratike e opozitës ka reaguar me tone të forta pas deklaratës së ministrit Damian Gjiknuri lidhur me atë që po cilësohet skandalin e kompanisë amerikane DH Albania, e cila akuzohet se ka falsifikuar dokumentat e garës për ndërtimin e një pjese të Unazës së Madhe, duke përfituar padrejtësisht 18 …

Më shumë