KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 19)

LAJME

VUÇIÇ REAGON PËR DEKLARATËN E ANËTARIT TË PRESIDENCËS BOSHNJAKE

Vuçiç: Kur është fjala për Kosovën shpresoj në gjetjen e një zgjidhje

Duke komentuar një deklaratë të anëtarit më të ri të presidencës boshnjake, Zheljko Komshiç, sipas së cilës ai e konsideronte Kosovën të pavarur, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç theksoi dje se ndonjëherë është më mirë të heshtësh dhe se ai kërkonte që marrëdhëniet me Bosnje-Hercegovinën të ndërtoheshin në një mënyrë të …

Më shumë

FSHF: SULM NDAJ PAVARSISË, DO TA PËRCELLIM SHQETËSIMIN NË FIFA

FSHF: SULM NDAJ PAVARSISË, DO TA PËRCELLIM SHQETËSIMIN NË FIFA

FSHF ka reaguar në lidhje me debatin parlamentar sot, nëpërmjet një deklarate për shtyp. “FSHF, ashtu sikurse edhe UEFA dhe FIFA është veçanërisht sensitive, sidomos kur shikon tendenca nga ligjvënës, edhe pse të veçuar, që synojnë në thelb të cënojnë standartet ndërkombëtare të vendosura me kohë në këtë organizatë, dhe …

Më shumë

Brukseli: Italia në kohë për të paraqitur një buxhet të besueshëm

Brukseli: Italia në kohë për të paraqitur një buxhet të besueshëm

Ka ende kohë të mbAtur për Italinë që të vendosë financat e saj publike në një rrugë të besueshme, deklaroi sot zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Jyrki Katainen, katër ditë nga afati përfundimtar për Romën dhe shtetet e tjera të BE-së për të paraqitur formalisht projektbuxhetet e tyre për vitin 2019. …

Më shumë

Ministrja e Shtetit Sonila Qato vijon takimet me sipërmarrësit për investime

Ministrja e Shtetit Sonila Qato vijon takimet me sipërmarrësit për investime

Me qëllim njohjen në terren të investimeve kryesore në vend, të problematikave dominuese të çdo sipërmarrësi , ministrja e shtetit Sonila Qato ka vijuar takimet me sipërmarrësit që kanë planifikuar investime të reja apo operojnë në sektorë që preken nga ndryshimet që do të sjellë paketa e re fiskale. Ministrja …

Më shumë

Interpelanca Ahmetaj – Braçe

Interpelanca Ahmetaj - Braçe

I thirrur në një interpelancë nga deputeti socialist Erjon Braçe, ministri i financave Arben Ahmetaj ka folur për financat e Federatës Shqiptare të Futbollit. Braçe kërkoi të dhëna për ligjshmërinë fiskale të FSHF-së ndërsa Ahmetaj duke zbuluar pagat e deklaruara të futbollistëve e trajnerëve, tha se formalizimi është një emergjencë. Deputeti …

Më shumë