KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1879)

LAJME

Temperaturat e larta, kujdes ushqimet

https://youtu.be/wXqtT9lmtHE

Temperaturat e larta janë kritike për sigurinë e produkteve e ushqimeve të përpunuara. Sipas specialistëve të Institutit të Shëndetit Publik, nëse subjektet tregtare nuk respektojnë standartet e transportit, ruajtjes dhe përpunimit të tyre, atëhere ato mund të kthehen në burim helmimi. Specialisja e hjigjenës ushqimore Lindita Molla, thotë se modeli …

Më shumë

Skënderbeu: Fajin e kanë mediat, por ne shpresojmë tek CAS

Skënderbeu në KAS, pritet vendimi

Ndonëse askush nuk ka pranuar të flasë para mediave dhe të japë shpjegime, Klubi i Skënderbeut vazhdon të reagojë nëpërmjet deklaratave për shtyp, të afishuara në profilin zyrtar të kampionëve në fuqi në rrjetin social, “Facebook”. Në deklaratën më të fundit, drejtuesit e klubit sqarojnë opinionin publik dhe ambjentin sportdashës …

Më shumë