KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1878)

LAJME

Vazhdojnë përpjekjet e ndërkombëtarëve për miratimin e Reformës në Drejtësi

Xhafaj pas takimit me Lu: Ekspertët e FBI shumë shpejtë në Tiranë

Mos suksesi i takimit Rama- Basha, i ka detyruar ndërkombëtarët të vijojnë përpjekjet për vazhdimin e dialogut për të arritur miratimin e Reformës në Drejtësi. Ambasadori amerikan, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, kanë zhvilluar mëngjesin e së mërkurës një takim me kryetarin e Komisionit të …

Më shumë

Grevë e përgjithshme në hekurudha

Komisioni i Ligjeve miraton "Kodin e ri Hekurudhor"

Transporti hekurrudhor shqiptar është ndërprerë të mërkurën për shkak të një greve të përgjithshme një ditore. Që prej orës 7 të mëngjesit asnjë tren nuk është nisur nga stacionet hekurudhore.Punonjësit e këtij sektori kërkojnë realizimin e disa kërkesave ekonomike që sipas tyre do e bënte punën në hekurudhë më të …

Më shumë