KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1877)

LAJME

Basha përforcon vullnetin e opozitës: Pro miratimit me konsensus të Reformës në Drejtësi

Lulzim Basha përforcon vullnetin e opozitës se është pro miratimit me konsensus të reformës në drejtësi, por kusht mbeten rekomandimet e ndërkombëtarëve dhe ato të Venecias. Në këtë kontekst, Basha i bëri ftesë shefit të qeverisë për të finalizuar me kompromis procesin e reformës në drejtësi, kriter kryesor për integrimin …

Më shumë

1 Korrik, nis kontrolli i ndotjes nga automjetet sipas normave të BE

Me 1 korrik 2016 fillon zbatimi rigoroz pa tolerancë i normave të lejuara të elementeve ndotës nga gazrat e automjeteve. Sipas udhëzimit të vitit të kaluar të ministrisë së transporteve dhe infrastrukturës, një gjë e tillë bëhet për shkak të ndotjes së lartë nga makinat. “Fillimisht ka patur një tolerancë …

Më shumë

Kampionati Evropian i Futbollit, policia franceze në gatishmëri

Policia franceze prej ditësh ka nisur një varg stërvitjesh me rastin e hapjes së kampionatit evropian të futbollit. Njësitë e policisë franceze dhe të ndërhyrjes së shpejtë po mbajnë stërvitje me skenarë sigurie, si vendosje bombash apo të shtëna me armë në vendet ku do të ketë grumbullime sportdasësish gjatë …

Më shumë