KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1874)

LAJME

Arrihet marrëveshja, BKH do të varet nga Prokuroria e Përgjithshme

Mosmarrëveshjet midis mazhorancës dhe opozitës mbi Byronë Kombëtare të Hetimit, duket se kanë marrë fund. Në mbledhjen e Komisionit të Reformës në Drejtësi, palët kanë rënë dakord që ky institucion të jetë në varësinë e Prokurorisë së Përgjithshme. Lajmi i publikuar në disa media, ka filtruar nga brenda mbledhjes, ndonëse …

Më shumë

Një i vrarë në Gjirokastër

Një shtetas ka mbetur i vrarë në afërsi të fshatit Shtëpëz në Gjirokaster, dhe një tjetër është plagosur rëndë pas një konflikti me armë zjarri. Sipas hetimeve paraprake, dyshohet se autor i vrasjes dhe plagosjes është shtetasi Enerik Bexhet Lluka, 28 vjeç, ndërsa po punohet për kapjen e tij. Grupi hetimor …

Më shumë

Shqipëria dhe kriza e refugjatëve, Tahiri: “Shqipëria ka marrë masa paraprake për të përballuar çdo emergjencë potenciale”

Shqipëria dhe kriza e refugjatëve, Tahiri: "Shqipëria ka marrë masa paraprake për të përballuar çdo emergjencë potenciale"

Autoritetet shqiptare po ndjekin me vemendje të posaçme situatën, pasi një numër i madh refugjatësh nga Lindja e Mesme po stacionohen në mënyrë të organizuar nga autoritetet greke në kufi me Shqipërinë. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri duke ka raportuar të mërkurën para Komisionit të Sigurisë në parlamentin shqiptar, tha …

Më shumë