KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1871)

LAJME

Nis Muaji i Ramazanit

Bruçaj uron Ramazanin

Besimtarët muslimanë shqiptarë u janë bashkuar besimtarëve muslimanë të mbarë botës për të kremtuar Muajin i Ramazanit, i njohur si muaji i sakrificës. Me këtë rast Kreu i komunitetit musliman shqiptar, Skënder Bruçaj, ka uruar besimtarët për një muaj të mbarë. “Ky muaj i begatë na rikujton kujdesin, vëmendjen dhe …

Më shumë

Mogherini thirrja e fundit: ” Ne besojmë tek të gjithë partnerët tanë shqiptarë …”

Mogherini të shtunën në Tiranë

Pak orë përpara takimit të shumëpërfolur midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian Frederica Mogherini ka bërë atë që mund të konsiderohet thirrja e fundit drejtuar politikës shqiptare për të miratuar Reformën në Drejtësi, si kusht  thelbësor për hapin e …

Më shumë

Kotzias të hënën në Tiranë

Kocias i alarmuar për rritjen e ndikimit turk në rajon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias mbërin të hënën për një vizitë të paralajmëruar prej kohësh në Shqipëri. Sipas axhendës së bërë publike, zotit Kotzias do të pritet nga homologu i tij shqiptar, Ditmir Bushati, pas bisedimeve dypalëshe me të cilin do të dalin në një konferencë të përbashkët …

Më shumë

Rama : “Ne duam të lemë pas një gur themeli në Shqipërinë e gjeneratës tjetër”

Rama : "Ne duam të lemë pas një gur themeli në Shqipërinë e gjeneratës tjetër"

Akuzave të shumta të kundërshtarëve brenda dhe jashtë PS se ka kriminalizuar partinë dhe politikën, kryeministri dhe kreu i PS Edi Rama ka zgjedhur t’ju përgjigjet të shtunën në Asamblenë e Forumit të Gruas Socialiste. Duke kujtuar përpjekjet e PS për rritjen e pjesmarrjes së numrit grave e vajza në …

Më shumë

Rama pranon propozimin e opozitës për votimin me 2/3 të paketës të Reformës në Drejtësi

Rama pranon propozimin e opozitës për votimin me 2/3 të paketës të Reformës në Drejtësi

Kryeministri majtë Edi Rama, ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt përafrimit me opozitën e djathtë me synim miratimin e Reformës në Drejtësi. Zoti Rama ka premtuar se shumica pranon propozimin e opozitës për votimin me 2/3 të paketës kushtetuese të Reformës në Drejtësi. Duke folur të shtunën në Kongresin …

Më shumë