KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1870)

LAJME

Rama në Paris

Maxhoranca e majtë i thotë "PO" propozimit të SHBA dhe BE

Kryeministri Edi Rama gjendet në Paris, i ftuar nga kryeministri francez Manuel Valls. Takimi midis tyre ka në qendër luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare për të nxitur integrimin europian të Shqipërisë.

Më shumë

Qeveria fal kamatvonesat e pagesës së energjisë për familjet në nevojë

Qeveria fal kamatvonesat e pagesës së energjisë për familjet në nevojë

Qeveria ka falur kamatvonesat për 22.253 abonentë të kategorisë në nevojë, të cilët kanë respektuar marrëveshjen me OSHE-në, ndërsa paguanin një mijë lekë tarifë mujorë për këtë detyrim. Lajmin e bëri të ditur Kreyministri Edi Rama. Kushti për të përfituar këtë ulje drastike, tha shefi i qeverisë është pagesa simbolike …

Më shumë

Rama takohet me Metën

Rama takohet me Metën

Dy krerët kryesorë të koalicionit qeverisëse, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta, zhvilluan të mërkurën një takim kokë-kokë në zyrat e Kryesisë së Kuvendit. Takimi zgjati për gati një orë, por në përfundim të tij asnjë nga zyrtarët e lartë  nuk përcollën  deklarata për gazetarët. Mendohet se në fokus …

Më shumë