KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1868)

LAJME

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen “Dëshmorë të Atdheut”

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen "Dëshmorë të Atdheut"

Dy pilotët e Forcave të Armatosura Shqiptare, kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha që humbën jetën tragjikisht në krye të detyrës, pasi helikopteri me të cilin ata po fluturonin u rrëzua, janë shpallur “Dëshmorë të Atdheut” nga Komisioni Shtetëror për Dëshmorët. Homazhet në nderim të tyre do të mbahen …

Më shumë

RTSH drejt zgjedhjes së titullarit

"Përse nuk u transmetua ndeshja miqësore Shqipëri- Marok?", sqarim i RTSH

Në Komisionin e Medias në parlamentin shqiptar, deputetët e shumicës së majtë këmbëngulën se formula e zgjedhjes së drejtorit të përgjithshëm të RTSH është legjitime, duke rrëzuar dekretin e presidentit Nishani i cili riktheu për rishqyrtim në parlament disa ndryshime në ligjin për mediat. Deputeti socialist Musa Ulqini tha se …

Më shumë

Referendumi popullor në Hollandë

Holandezët u janë drejtuar këtë të mërkurë kutive të votimit për referendumin popullor mbi marrëveshjen e tregtisë së lirë mes Bashkimit Europian dhe Ukrainës. Referendumi po zhvillohet pas nenshkrimit nga 450 mijë persona të një peticioni të paraqitur nga aktivistët euroskeptikë. Rezultati i votimit nuk ka ndonjë efekt, përderisa Parlamenti …

Më shumë