KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1861)

LAJME

Arrestohet kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor në Vlorë

Kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor në Vlorë është arrestuar nga policia, pasi duke shpërdoruar detyrën ka lejuar një ndërtim të paligjshëm. Në Bëhet fjalë për një bllok ndërtesash 6, 11 dhe 12 katëshe në lagjen “Pavarësia” të Vlorës, të cilat janë ndërtuar pa asnjë leje nga kompania “Endriu 008”. …

Më shumë

Shkëmbime zjarri në Tunizi

Një grup xhihadist u përplas sot me forcat e sigurisë në një qytet tunizian dhe, si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, raportohet për të paktën 45 viktima. Policia thotë se ka vrarë 28 terroristë dhe është vënë në kërkim të të tjerëve. Qeveria shpalli ndalimqarkullimin për sa kohë vazhdon operacioni.

Më shumë

Reforma në drejtësi, nis me mosmarrëveshje

Reforma në drejtësi, nis me mosmarrëveshje

Reforma në drejtësinë shqiptare, ka hapur një tjetër kapitull mosmarrëveshjesh mes partive politike. Ndërsa javën e kaluar palët pranuan rekomandimet e komisionit të Venecias për paketën e rishikuar të ndryshimeve kushtetuese, shqyrtimi në komisionin e posaçëm për reformën në drejtësi ofroi sërish befasi. Kryetari i këtij komisioni, deputeti socialist Fatmir …

Më shumë