KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1860)

LAJME

Rama : Të ndërtojmë një sistem arsimor që formon individë të përgjegjshëm në një shoqëri

Rama : Të ndërtojmë një sistem arsimor që formon individë të përgjegjshëm në një shoqëri

Kryeministri socialist Edi Rama shprehu shqetësimin e tij për fenomenin e kulturës së kriminalizimit që sipas tij është përhapur në Shqipëri. Gjatë pritjes së dhënë me rastin e vitit të ri për punonjës të dalluar të arsimit, ai bëri përgjegjëse politikën që sipas tij e ka krijuar këtë fenomen prej …

Më shumë

Opozita: Të rrëzojmë qeverinë! PS: PD do pushtetin me dhunë!

Opozita thirrje për protestë, policia publikon masat

Opozita bëri thirrje për pjesmarrje masive në protestën që organizon të enjten kundër qeverisë së rrezikut kombëtar sic e cilësoi kreu i saj Lulzim Basha. “Qytetarë, ngrihuni pa dallime politike, mblidhuni masivisht para Parlamentit të rrëzojmë këtë qeveri. Të diktojmë ngritjen e një qeverie teknike dhe zgjedhje të reja” bëri …

Më shumë

Bushati përshëndet konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së për Shqipërinë

Bushati përshëndet konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së për Shqipërinë

Ministri shqiptar i punëve të jashtme, Ditmir Bushati, përshëndeti konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së për Shqipërinë. “Për vendin tonë, konkluzionet konfirmojnë arritjet e evidentuara në raportin e Komisionit Evropian, vullnetin dhe vendosmërinë e qeverisë për intesifikimin e reformave të ndërmarra në fushën e sundimit të së drejtës në …

Më shumë

Thaçi: “Raporti hezitues ndaj Kosovës nga ana e BE-së është i padrejtë”.

Thaçi: "Raporti hezitues ndaj Kosovës nga ana e BE-së është i padrejtë".

Zëvendëskryeministri i parë dhe njëkohësisht ministri i Jashtëm Hashim Thaçi, ka qenë mjaft i ashpër me BE-në për raportin nga Këshilli i Ministrave të BE-së, pasi nuk rekomandoi liberalizimin e vizave të BE me Kosovën. Në mbledhjen e qeverisë zoti Thaçi tha se Kosova ka kryer me përgjegjësi të gjitha …

Më shumë