KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1859)

LAJME

Shpërthim në Afganistan

afganistan rekrute poilcie autobuz bombe shperthim 12 te vdekur

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 38 të tjerë janë plagosur pas një sulmi kamikaz me bombë që kishte shënjestër një autobuz me rekrutë policie në lindje të Afganistanit. Ngjarja ndodhi në rajonin Sorkrot, pas shpërthimit të një bombe të instaluar në një motor që …

Më shumë

Ministrja e Punëve të Brendshme të Austrisë largohet nga posti për t’iu përkushtuar politikës rajonale

Ministrja e Punëve të Brendshme të Austrisë, Johanna Mikl-Lajtner, e njohur për qëndrimet e ashpra kundër emigrantëve do të largohet nga posti për t’iu përkushtuar politikës rajonale. Zonja Mikl-Leajtner ishte mbështetëse e fortë e një politike kufizuese të Austrisë për azilantët dhe angazhohej për mbyllje të “Rrugës Ballkanike” drejt Evropës …

Më shumë