KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1852)

LAJME

Ambasadorja kineze Jiang YU takim me përfaqësues të Agjencisë Shqiptare të zhvillimit

Përfaqësues të Agjencise Shqiptare të zhvillimit të investimeve janë takuar me një delegacioni kinez të kryesuar nga ambasadorja kineze në Tiranë Jiang YU. Agjencia konfirmoi ndihmën për të gjitha ato sipërmarreje kineze që synojnë tregun shqiptar për të investuar në fushat strategjike si, infrastrukturë, bujqësi, turizëm, energji dhe zonat ekonomike. …

Më shumë

Sot garon Briken Calja në peshën 69 kg. Gara nis në orën 19.30

kampionati peshengritjes Sot garon Briken Calja ne peshen 69 kg. Gara nis ne oren 19.30

Briken Calja do të jetë peshëngritësi i radhës që do të nisë konkurrimin në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Norvegji. 26-vjeçari shqiptar konkurron sot në peshën 69 kg midis 11 konkurrentëve të tjerë. Sipas tabelës së pasqyruar në faqen zyrtare të kampionatit Evropian të Peshëngritjes, Calja ka …

Më shumë

Inspektorianti Shëndetësor, penalizime për mjekët e punësuar pa kriter

sabri skenderi inspektoriati shteteror shendetesor urdheri infermiereve mjeke pa license

Të gjithë pofesionistët e shëndetit, mjek, infermier, stomatolog, mami etj që janë të punësuar nëpër klinika dhe spitale private nëse nuk plotësojnë kriteret profesionale apo rezultojnë me shkelje në dhënien e shërbimit do të penalizohen nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor. Këtë të drejtë, inspektoriati ja mundësoi sot zyrtarisht memorandumi i bashkëpunimit …

Më shumë

Masat ndaj karburanteve/revokohen liçensat e 40 subjekteve të hidrokarbureve

Në tre muajt e parë të vitit, inspektoriati shtetëror teknik ka gjobitur plot 140 subjekte që tregtojnë karburant dhe lëndë djegëse, për mungesë dokumentacioni si dhe tregtim të këtyre lëndëve jashtë standarteve dhe kushteve teknike. Bilanci i kontrolleve të këtij inspektoriati për periudhën Janar – Mars tregon se në total …

Më shumë

Llalla informon Nishanin për hetimet e rrëzimit të helikopterit EC 145

Misteri i rrëzimit të helikopterit të ushtrisë EC145 , në ujërat e Liqenit të shkodrës, ka mbledhur në një takim kreun e shtetit dhe prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla. Takimi Nishani – Llalla është kryer në presidencë ndërsa nuk jepen shumë detaje rreth këtij diskutimi. Mësohet se Presidenti Nishani është …

Më shumë