KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1851)

LAJME

Xhezon Katz “Vendi me maxhorancë muslimane tërheq interesin perëndimor për stabilitetin evropian”

Xhezon Katz në analizë- opinion të publikuar në Uashington Times me titull “Vendi me maxhorancë muslimane tërheq interesin perëndimor për stabilitetin evropian” vlerëson rolin e kryetarit të kuvendit Ilir Meta në pozicionin e moderatorit të politikës shqiptare dhe më gjerë. Opinionisti Xhezon Katz shkruan për kryetarin e Kuvendit, se është …

Më shumë

Putin për Turqinë: “Nuk është vend i sigurt për qytetarët rusë”

Putin : Ekonomia e Rusisë e ka kaluar recesionin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se Turqia nuk është vend i sigurt për qytetarët rusë dhe se faktikisht është në gjëndje të ngjashme me luftën civile. Duke folur në një emision të transmetuar në televizion me pyetjeve nga qytetaret dhe përgjigje të drejtpërdrejta, Putini akuzoi udhëheqësit e Turqisë se …

Më shumë

Lulzim Basha në Dumre

lulzim bashak pd dumre ekonomi

Në vijmësi të prezantimit të programit ekonomik të partisë demokratike kryetari i kësaj force politke Lulzim Basha ishte në takime me banorë te Dumresë. Basha theskoi se me programin e PD do të investohen për fshatin shqiptar 150 milionë euro në vit. Ndërsa gjatë bashkëbisedimeve që lideri demokrat zhvilloi me …

Më shumë

UEFA inspekton “Loro Boriçin”

stadiumi loro borici uefa punimet arben dervishi

Uefa vazhdon të ndjekë me vëmendje ecurinë e punimeve në stadiumin e Shkodrës, “Loro Boriçi”. Ajo ka dërguar dy inspektorë nga Zvicra, të cilët për disa orë kanë parë nga afër punimet e deritanishme. Përfaqësuesi I FSHF-së, Arben Dervishaj, I cili I shoqëronte ka thënë për mediat: Dervishaj është pyetur …

Më shumë