KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1850)

LAJME

Panariti: Çbllokohet eksporti i perimeve shqiptare në Maqedoni

Panariti: Çbllokohet eksporti i perimeve shqiptare në Maqedoni

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave Edmond Panariti tha se eksportet e produkteve bujqësore shqiptare me Maqedoninë janë çbllokuar. Duke folur të hënën për mediat ai tha se kishte kontaktuar me ministrin maqedonas të ekonomisë dhe pas kësaj 5 kamionë shqiptarë kishin kaluar doganën. Dy ditë më …

Më shumë

Rama në SHBA, PD kërkon hollësi për iranianët

Rama në SHBA, PD kërkon hollësi për iranianët

Partia Demokratike e opozitës i ka kërkuar kryeministrit Rama informacion në lidhje masat e marra për pritjen dhe trajtimin e shtetasve iranianë, ish anëtarë të organizatës MEK në Shqipëri. Në një dokument të firmosur nga zëvendëskryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare në parlamentin shqiptar Flamur Noka, kërkoheshin hollësi për kapacitetet …

Më shumë

Vllahutin: Të gjitha reformat janë të lidhura me Reformën në Drejtësi

Vllahutin : "Populli shqiptar e meriton Europën"

Përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar vazhdojnë t’i kujtojnë gjithnjë e më me intensitet politikës shqiptare se e ardhmja e vendit varet nga Reforma në Drejtësi. Të hënë gjatë një komunikimi me mediat ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, tha se gjitha reformat janë të lidhura me atë të drejtësisë.  “Parlamenti …

Më shumë

Rama nis vizitën në SHBA

Rama nis vizitën në SHBA

Kryeministri shqiptar Edi Rama gjendet për një vizitë zyrtare në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kulmi i së cilës do të jetë takimi me presidentin amerikan, Barak Obama, por edhe me zëvendësin e tij Xho Baiden. Të hënën zoti Rama do të takohet me përfaqësues të diasporës shqiptare, ku do …

Më shumë