KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1840)

LAJME

Kosovë, opozita bojkoton mbledhjet e Kryesisë së Kuvendit

Përfaqësuesit e opozitës  në Kosovë kanë bojkotuar edhe mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit atje. Në mbledhjen e sotme të shefave të grupeve parlamentare, përfaqësuesit e opozitës nuk ishin të pranishëm. Nënkryetaret dhe shefat e grupeve parlamentare të tri partive opozitare e kanë bojkotuar mbledhjen e kryesisë, si pjesë e bojkotit të punës …

Më shumë

Avramopulos për krizën e refugjatëve: “Shqipëria nuk do gjendet vetëm në këtë çështje”

Avramopulos për krizën e refugjatëve: "Shqipëria nuk do gjendet vetëm në këtë çështje"

Kriza e refugjatëve me të cilën po përballen vendet e Europës dhe veçanërisht vendet e Ballkanit, kanë dominuar në takimet intensive që Komisionerin e Bashkimit Europian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, zhvilloi të premten në Tiranë. Pas takimeve me kryeministrin Rama, presidentin Nishani, ministrin e jashtëm …

Më shumë

Basha pas takimit me Nuland, “SHBA do të ndihmojnë Shqipërinë të realizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme”

Basha pas takimit me Nuland, "SHBA do të ndihmojnë Shqipërinë të realizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme"

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njoftuar personalisht takimin e tij me Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland, në kuadrin e një vizite që ai po kryen në SHBA, në krye të një delegacioni të opozitës shqiptare. Në një postim në statusin e tij ne Fejsbuk, zoti Basha …

Më shumë

“Red Arrows” fluturojnë mbi Tiranë

"Red Arrows" fluturojnë mbi Tiranë

Ashtu sikurse kishin lajmëruar, ekzaktësisht në orën 10-të, 11 avionë të të famshmëve “Red Arrows”, skuadrilja akrobatike e Forcave Ajrore Mbretërore Britanike, fluturuan të premten mbi Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ata erdhën nga veriu  në drejtim të jugut të Shqipërisë duke ofruar pamje spektakolare për qytetarët e Tiranës. Pjesë e …

Më shumë

Kriza e refugjatëve sjell Avramopulosin në Tiranë

Avramopulos në Tiranë

Komisionerin e Bashkimit Europian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos që prej mëngjesit të së premtes gjendet në Tiranë, ku është pritur nga kryeministri Rama, presidenti Nishani, kryediplomati Bushati kreu i parlamentit Meta, si dhe ambasadorë të vendeve të BE. Në vemendje është kriza e emigrantëve e …

Më shumë