KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1830)

LAJME

Kuvendi miraton protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO

Me 109 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Shqipërisë miratoi ratifikimin e protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për aderimin e Malit të Zi. Pas votimit të protokollit, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, duke uruar vendin fqinj për këtë moment të rëndësishëm, nënvizoi se shqiptarët asnjëherë nuk …

Më shumë

55 milionë lekë investime në zyrat e shërbimit ndaj klientit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë ka nisur investimet në shërbimin ndaj klientit. Janë 55 milionë lekë që ky operator vë në dispozicion të një sistemi të ri elektronik, përmes të cilit kompania monitoron punonjësit, duke asistuar në çdo procedurë trajtimin e abonentëve familjarë në të gjithë hallkat e pagesave.  Adrian …

Më shumë

“Impulsi Solar” përfundon me sukses fluturimin përtej Atlantikut

Avioni që funksionon vetëm me energji diellore, “Impulsi Solar”, përfundoi me sukses fluturimin përtej Atlantikut, në përpjekjen historike për t’i rënë botës qark. Ai u ul në qytetin spanjoll të Sevijës, duke shënuar kështu fundin e fazës së 15 të udhëtimit të tij. Piloti Bertrand Piccard avancoi me shpejtësi në …

Më shumë