KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1820)

LAJME

Gjysmëfinalet e Ligës së Europës: Vijareal-Liverpul 1-0 dhe Shaktar-Sevija 2-2

vijareal, liverpul, gjysemfinalet, liga e europes, 2016,

Takimet e para gjysmëfinale të Ligës së Evropës kanë dhuruar surpriza. Në El Madrigal Vijareal ka mundur 1-0 Liverpulin, sfidë kjo që është transmetuar drejtpëdrejt nga televizioni shqiptar. Eshtë dashur minuta e 92-të e takimit që Adrian Lopez të shënojë golin e fitores për skuadrën spanjolle, duke ngritur peshë stadiumin …

Më shumë

VOLEJBOLL FEMRA – FINALJA E “PLAY-OFF”-IT, BARLETI VOLEJ I SHPALLET “KAMPION”

barleti volley tirana kampion volejboll finale play off

Edhe Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Femra ka luajtur të enjten në mbrëmje ndeshjen e tretë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, që ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që i kanë dhënë tonin këtij sportin në parket gjatë 5 viteve të fundit, Barleti Volejin dhe Tiranën. Dhe “kampionia” …

Më shumë

Rama për Reformën e Ujit

Rama për Reformën e Ujit

Qeveria shqiptare deklaron se po tregon një kujdes të posaçëm rreth asaj që ajo e ka cilësuar Reforma e Ujit. Ajo është vlerësuar në dy drejtime, ujitjen në shërbim të bujqësisë dhe furnizimin me ujë të pishëm për popullatën. Duke folur në një takim me kryebashkiakët shqiptarë, kryeministri Edi Rama …

Më shumë

Arrestohet komandant “Daja”

Arrestohet komandant "Daja"

Ish-deputeti i parlamentit të Kosovës Azem Syla është dorëzuar në kufirin në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Njoftimin e japin burime mediatike që citojnë avokatin e tij. “Azem Syla është në dorën e policisë, ndodhet rrugës për në Prishtinë” i tha avokati i tij Tomë Gashi gazetës Express. Emri i Azem …

Më shumë

Vazhdojnë protestat në Maqedoni kundër qeverië

maqedoni protesta george ivanov kunder amnistise doreheqje

Mijëra njerëz, të cilët protestojnë prej dy javesh në kuadër të të ashtuquajturit “Revolucioni Laraman” u mblodhën gjatë natës para Qeverisë së Maqedonisë në Shkup. Ata vendosën fotografitë e kryeministrit Nikolla Gruevskit, ku shkrhej “Mafia” dhe të presidentit George Ivanov, ku shkruhej “doreheqje”, dhe i goditën ato me bojë. Protestuesit …

Më shumë

Ministria e Mbrojtjes mbyll hetimin për rrëzimin e helikopterit

X rrezimi i helikopterit mbyllen hetimet shkoderX ministria e mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes ka mbyllur hetimin administrativ për rrëzimin e helikopterit të Forcave të Armatosura në fillim të muajit prill në, Grizhë të Shkodrës. Sipas njoftimit, pas mbledhjes së të gjitha provave, doli se planizimi, organizimi dhe drejtimi i fluturimit stërvitor të helikopterit është bërë në përputhje me aktet ligjore …

Më shumë