KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 1820)

LAJME

Vazhdojnë aksionet e policisë për evidentimin dhe asgjesimin e kanabisit.

Ndalohet një oficer policie, kultivonte kanabis

Në të gjithë vendin janë angazhuar forca të policisë ato të FNSH-së për evidentimin dhe asgjesimin e parcelave të mbjella me kanabis sativa. Blutë e gjirokastrës kanë arrestuar Redon Hoxhaj, 20 vjeç, banues në fshatin “Arshi Lengo”, Gjirokastër m akuzën e kultivim të bimëve narkotike. 20-vjeçarit iu janë gjetur në …

Më shumë

KLSH, arrestim në Berat për tre doganierë dhe ish- kryetarin e doganës

Shkodër, ndalohen për korrupsion dy inspektorë të Inspektoratit Shëndetësor

Me kërkesë të Prokurorisë së Beratit, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-kryetarin e Degës Doganore Berat dhe tre doganierë në detyrë, të dyshuar për veprën penale të “Kontrabandës nga punonjësit që lidhen me veprimtarinë doganore. Këta shtetas dyshohet se kanë favorizuar një subjekt privat për …

Më shumë