KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 18)

LAJME

Protesta, skadon afati, studentët: “Ne do të fitojmë!”

Protesta, skadon afati, studentët: "Ne do të fitojmë!"

Ndërsa ora 16 po afronte, mijëra studentët protestues para Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, me ovacione nisën të deklaronin vendosmërinë e tyre për të vazhduar protestën derisa qeveria e kryeministrit Rama të plotësonte kërkesat e tyre, më kryesorja anullimi i Ligjit të Arsimit të Lartë. “Ne do të fitojmë!”, …

Më shumë

Ruçi- Miskovski, shqiptarët dhe maqedonasit, bashkë për interesat e vendit dhe të ardhmes së Maqedonisë

Ruçi- Miskovski, shqiptarët dhe maqedonasit, bashkë për interesat e vendit dhe të ardhmes së Maqedonisë

Kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi i cili po viziton Maqedoninë fqinje, u takua me Hristijan Mickoski, kryetar i Partisë VMRO-DPMNE në opozitë. Duke vlerësuar se Shqipëria dhe Maqedonia janë dy vende fqinj e mike, me histori e mjaft vlera të përbashkëta, zoti Ruçi u shpreh se “Ne mendojmë se Maqedonia …

Më shumë