KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 13)

LAJME

E Mërkurë 12 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani verilindior është në aktivitetin e rrymave ajrore  të ftohta veriore të cilat do të sjellin  rënie të temperatura në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Mërkurë 12 Dhjetor 2018 E Mërkurë dt 12 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të përqëndruara në Jug ku do të ketë rreshje të pakta shiu. Era do …

Më shumë

Studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” fitojnë disa të drejta

Studentët e Universitetit të Shkodrës "Luigj Gurakuqi" fitojnë disa të drejta

Studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, duket se kanë arritur fitoren e parë ndaj rektoratit të këtij universiteti me protestën e tyre. Ky rektorat ka plotësuar disa nga kërkesat e studentëve. Mes tyre ulja e notës mesatare nga 9 në 7 për studentët në përfundim të ciklti studimor bachelor, …

Më shumë

Protesta, skadon afati, studentët: “Ne do të fitojmë!”

Protesta, skadon afati, studentët: "Ne do të fitojmë!"

Ndërsa ora 16 po afronte, mijëra studentët protestues para Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, me ovacione nisën të deklaronin vendosmërinë e tyre për të vazhduar protestën derisa qeveria e kryeministrit Rama të plotësonte kërkesat e tyre, më kryesorja anullimi i Ligjit të Arsimit të Lartë. “Ne do të fitojmë!”, …

Më shumë