KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 11)

LAJME

BE: Frikë nga sulmet Kibernetike

Liderët e vendeve të BE-së ranë dakord të përforcojnë reagimin ndaj sulmeve kibernetike dhe fushatave të dezinformimit online, me qëllim mbrojtjen e zgjedhjeve të ardhshme europiane nga ndërhyrjet e jashtme. Nisma e fundit e bllokut 28-anëtarësh parashikon vendosjen e sanksioneve ndaj qeverive armike dhe individëve, si dhe gjoba të rënda …

Më shumë

Donald Trump kërcënon Meksikën

Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënuar se do të dërgojë ushtrinë në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara nëse vendet e Amerikës Latine nuk ndalojnë karvanet e emigrantëve të nisura nga Hondurasi, Guatemala dhe El Salvadori. “Më duhet t’i kërkoj Meksikës, në mënyrën më serioze, që të ndalë këtë agresion, …

Më shumë

Liberalizimi i vizave, Shqipëria do të intensifikojë mbështetjen ndaj Kosovës

Liberalizimi i vizave, Shqipëria do të intensifikojë mbështetjen ndaj Kosovës

Shqipëria do ta mbështesë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës në zonën ”Shengen”. Deklarata është bërë nga kreu i parlamentit Gramoz Ruçi, gjatë takimit të enjten me Enver Hoxhaj, zëvëndëskryeministër dhe Ministër i Integrimit i Kosovës.  Kosova ndodhet para fazës përfundimtare të vendim-marrjes për liberalizimin e vizave …

Më shumë