KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 11)

LAJME

Rama për “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje! Opozita është në krizë!”

Rama për "Corriere della Sera": Nuk jap dorëheqje! Opozita është në krizë!"

Kryeministri socialist Edi Rama ka deklaruar se nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen dhe as të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme, pasi kreu i opozitës Lulzim Basha tha se ka vendosur që opozita do të djegi mandatet parlamentare. Duke folur në një intervistë për të përditshmen italiane “Corriere della …

Më shumë

Manastirliu: 103 mjekë i shtohen qendrave shëndetësore në gjithë vendin

Manastirliu: 103 mjekë i shtohen qendrave shëndetësore në gjithë vendin

“103 mjekë familje kanë aplikuar për t’u punësuar në sistemin shëndetësor parësor dhe pritet të punësohen në qendrat shëndetësore dhe pikat e ambulancave në të gjithë vendin brenda muajit Shkurt”. Deklarata u bë nga Ministrja Manastirliu, gjatë inspektimit në qendrën e rehabilituar shëndetësore Babrru, në zonën e Paskuqanit. Duke theksuar …

Më shumë

Futboll, kuqezinjtë, një fundjavë relaitivisht të kënaqshme

Futboll, kuqezinjtë, një fundjavë relaitivisht të kënaqshme

Ka qenë një fundjavë e përzierë kjo për futbollistët kuqezi të shpërndarë anembanë kontinentit, por në përgjithësi një fundjavë e kënaqshme, edhe pse disa prej tyre e kanë gjetur veten përballë njëri-tjetrit. Natyrisht spikati sulmuesi Kristal Abazaj, i cili ka patur nevojë për vetëm 11 minuta, për të gjetur golin …

Më shumë