KRYEFAQJA » LAJME (Faqe 10)

LAJME

Zvicër; Futboll, hidhet shorti i evropianit të moshave

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës, në selinë e UEFA-s, shorti për fazën Eliminatore të Kampionatit Evropian, si për grupmoshën e Nën-17-vjeçarëve, ashtu edhe atë të Nën-19-vjeçarëve dhe kuqezinjtë kanë njohur kundërshtarët e tyre. Kështu, tek Nën-17-vjeçarëve janë ghjithsej 13 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë …

Më shumë

Basketboll, Fagu: Partizani, mbrenda pritshmërive, por lipsen përforcime

Partizani ka kryesuar gjatë këtyre 8 javëve të para të Superligës së Basketbollit të Meshkujve, por për trajnerin Arben Fagu, kjo nuk ishte e papritur. Duke folur posaçërisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, trajneri i të kuqve kryeqytetas ka zbuluar edhe faktorët që kanë kontribuuar në suksesin e skuadrës së …

Më shumë

Basha në mbështetje të protestave në Tiranë: “Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!”

Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!".

PD dhe kreu i saj Lulzim Basha vazhdojnë të shprehin mbështetjen në rritje ndaj banorëve në zonën e Unazës së Madhe, protesta e të cilëve kundër prishjes së banesave nga ndërtimi i kësaj vepre ka hyrë në ditën e 31-të. Dita e mërkurë mori vlera të veçanta pasi protestës së …

Më shumë

Studentët protestojnë për tarifat, Rama: Nuk shpenzojmë për studentët ngelës!

Protesta e studentëve shtrihet nga Tirana në qytete të tjera

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë protestuar sot masivisht para Ministrisë së Arsimit për heqjen e pagesës për kredite të provimeve të mbartura, shtyrjen e afatit të pagesës vjetore dhe aplikimin me këste të pagesës vjetore. Ata kanë bojkotuar mësimin dhe kanë bllokuar rrugën para ministrisë duke hedhur parulla, madje …

Më shumë

Vettingu në Politikë, mbërrinë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias

Deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë thyer bojkotin duke marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve që shqyrton pikërisht propozimin e tyre për Vettingun në Politikë. Lidhur me nismën e tyre, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci, bëri të ditur se tashmë …

Më shumë