KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 9)

Moti

E Enjte 27 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  rryma ajri të ftohta me origjinë Verilindore të cilat do të kushtëzojnë mot me kthjellime  por  rënie të temperaturave. E Enjte 27 Shtator 2018 E Enjte dt 27 Shtator  mot do të mbetet me  kthjellime  kalime  të pakta vranësirash në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në …

Më shumë

E Martë 25 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  rryma ajri të freskëta me origjinë Verilindore të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë rënie të temperaturave. E Martë 25 Shtator 2018 E Martë dt 25 Shtator  mot do tëjetë  me kthjellime dhe kalime vranësira të pakta në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës …

Më shumë

E Enjte 20 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore  e cila po kushtëzon në vendin tonë temperatura të larta. E Enjte 20 Shtator 2018 E Enjte dt 20 Shtator moti do të jetëme kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare . Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  8m/sek …

Më shumë