KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 8)

Moti

E Enjte 20 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa verilindore po ndikohet aktiviteti i rrymave ajrore të ftohta Kontinentale të cilat po mbajnë mot  të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Enjte 20 Dhjetor 2018 E Enjte dt 20 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare deri në të dendura. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi 15 m/sek …

Më shumë

E Mërkurë 19 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit është në aktivitetin e rrymave të ftohta arktike të cilat po mbajnë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Mërkurë 19 Dhjetor 2018 E Mërkurë dt 19 Dhjetor 2018  vendi ynë do të përfshihet nga  masa ajri të  ftohta arktike të cila do të kushtëzojnë rënie të konsiderueshme të temperaturave dhe kthjellime. Era do të jetë  me …

Më shumë

Krishtlindjet me temperatura të ulta po jo drastike

Krishtlindjet me temperatura të ulta po jo drastike

Temperatura të ulta deri në -10 grade celsius dhe reshje dëbore pritet të përshkruajnë territorin shqiptar këtë mesjave për shkak të masave të ftohta ajrore që kanë mbërthyer kontinentin europian, por në fundjava pritet të vijë ndryshe. Meteorologia Rezarta Xhakollari parashikon rritje të temperaturave në fundjave dhe një festë Krishtlindjeve …

Më shumë