KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 7)

Moti

E Diel 27 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e rrymave ajrore të ftohta kontinentale të cilat kanë sjellë rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Diel 27 Janar 2019 Dita e Diel dt 27 Janar 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në Verilindje dhe  Juglindje. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në …

Më shumë

E Shtunë 26 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e periferisë me presion të ulët atmosferik e cila po ndikon mot relativisht te’ paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Shtunë 26 Janar 2019 Dita e Shtunë dt 26 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare deri të dendura ku në zonat malore do të ketë …

Më shumë

Kosova, dëbora krijon kolona të gjata të automjeteve

Dëbora krijon kolona të gjata të automjeteve

Rreshjet e dëborës së rëna ditët e fundit kanë krijuar vështirësi edhe në infrastrukturën rrugore në Kosovë. Vështirësi janë hasur edhe në autostradën Prishtinë-Pejë nga dëbora, ku për pasojë një numër i madh mjetësh kanë krijuar kolona të gjata të automjeteve. Shkak është bërë mos ndërhyrja në këtë autostradë për …

Më shumë

E Premte 25 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e një cikloni mesdhetar i cili po ifluencon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Premte 25 Janar 2019 Dita e Premte dt 25 Janar 2019  moti do të jetë me vranësira të pasuara nga rreshje shi në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa  në zonat malore do të rikthehet …

Më shumë

E Enjte 24 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Mesdheu  është  në aktivitetin e një cikloni me vlera shumë të ulëta e cila po ifluencon mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Enjte 24 Janar 2019 Dita e Enjte dt 24 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira  në zonën perëndimore , ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira dhe …

Më shumë