KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 6)

Moti

E Premte 26 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga rryma të ftohta Verilindore  të cilat po ifluencojnë mot të kthjellët në vendin tonë dhe Kosovë. E Premte 26 Tetor 2018 E Premte dt 26 Tetor  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat …

Më shumë

E Mërkurë 24 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga rryma ajri te freskëta me origjinë Verilindore të cilat po ifluencojnë rënie të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë. E Mërkurë 24 Tetor 2018 E Mërkurë dt 24 Tetor  moti do të jetëme kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  10m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0 deri në …

Më shumë

E Hënë 22 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  gradualisht po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme në shtresat e larta  të atmosferës , duke ifluencuar mot të paqëndrueshëm  në vendin tonë dhe Kosovë. E Hënë 22 Tetor 2018 Fillimi i javës dt 22 Tetor  moti do të vijojë  me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të shoqërohen me …

Më shumë