KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 32)

Moti

E Mërkurë 18 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  mbetet në ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë Veriperëndimore të cilat do të  mbajnë në vendin tonë mot relativisht të paqëndrueshëm me rreshje  të pakta shiu. E Mërkurë 18 dt Prill 2018  Dita e Mërkurë dt 18 Prill  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të cilat në …

Më shumë

E Martë 17 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë Veriperëndimore të cilat  do të  mbajnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot të paqëndrueshëm dhe rënie të temperaturave.  E Martë 17 dt Prill 2018  Dita e Martë dt 17 Prill  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare përgjatë ultësirës Perëndimore, ndërsa në Verilindje dhe Juglindje do …

Më shumë

E Hënë 16 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme më të freskëta veriperëndimore të cilat  do të  mbajnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot të paqëndrueshëm dhe rënie graduale të temperaturave. E Hënë 16 dt Prill 2018  Fillimi i javës  dt 16 Prill  në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare  deri të dendura të pasuara …

Më shumë

E Shtunë 14 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore të nxehta me origjinë nga kontinenti Afrikan të cilat  do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot me diell dhe temperatura të larta. E Shtunë 14 dt Prill 2018  Dita e Shtunë 14 dt Prill  moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta të cilat do të shtohen gradualisht gjatë mesditës . Era …

Më shumë

E Premte 13 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani do të vazhdojë të ndikohet nga masa ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat  do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot me diell dhe temperatura të larta. E Premte 13 dt Prill 2018  E Premte 13 dt Prill  moti do të vazhdojë te jetë me kthjellime dhe vranësira të  pakta deri në mesatare në zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  8m/sek …

Më shumë

E Mërkurë 11 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë në ndikimin e Anticikonit të Azoreve i cili do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me temperatura të larta. E Mërkurë 11 dt Prill 2018  E Mërkurë 11 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të  mesatare deri të dendura në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  …

Më shumë

E Martë 10 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E martë 13 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan duke  kushtëzuar në vendin tonë dhe Kosovë  temperatura të larta. E Martë dt 10 Prill 2018  E Martë dt 10 Prill moti do të mbetet me kthjellime dhe prani të pakta vranësirash në mesditë. Era do të jetë  e lehtë me drejtim  Veriperëndim …

Më shumë

E Hënë 09 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të ngrohta relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me alternime vranësirash dhe rreshje të pakta shiu.  E Hënë 09 dt Prill 2018  E Hënë 09 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonën Perëndimore ku do të jenë të …

Më shumë