KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 3)

Moti

E Shtunë 02 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga depërtimi i masave ajrore të ngrotha me origjinë nga Mesdheu  të cilat do të ifluencojnë rritje të temperaturave  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Shtunë  02 Shkurt 2019 E Shtunë dt 02 Shkurt 2019  moti do të jetë  i vranët kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale …

Më shumë

E Martë 29 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i ballkanit vazhdon të ndikohet nga  qëndra me presion të ulët atmosferik e cila po mban mot të paqëndrueshëm  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Martë 29 Janar 2019 E Martë  dt 29 Janar 2019  moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira dhe rreshje të her’ pas herëshme. Era do të jetë  me drejtim Juglindje …

Më shumë

E Diel 27 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e rrymave ajrore të ftohta kontinentale të cilat kanë sjellë rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Diel 27 Janar 2019 Dita e Diel dt 27 Janar 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në Verilindje dhe  Juglindje. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në …

Më shumë

E Shtunë 26 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  është  në aktivitetin e periferisë me presion të ulët atmosferik e cila po ndikon mot relativisht te’ paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Shtunë 26 Janar 2019 Dita e Shtunë dt 26 Janar 2019  moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare deri të dendura ku në zonat malore do të ketë …

Më shumë

Kosova, dëbora krijon kolona të gjata të automjeteve

Dëbora krijon kolona të gjata të automjeteve

Rreshjet e dëborës së rëna ditët e fundit kanë krijuar vështirësi edhe në infrastrukturën rrugore në Kosovë. Vështirësi janë hasur edhe në autostradën Prishtinë-Pejë nga dëbora, ku për pasojë një numër i madh mjetësh kanë krijuar kolona të gjata të automjeteve. Shkak është bërë mos ndërhyrja në këtë autostradë për …

Më shumë