KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 29)

Moti

E Hënë 26 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Dielë 7 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike   Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore shumë të ftohta me origjinë nga Siberia të cilat duke u ndeshur me masa ajri të ngrohta do të kushtëzojnë në vendin tonë rreshje bore intesive thuajse në të gjithë vendin dhe rënie të ndjeshme te temperaturave. E Hënë 26 2018  Diten e …

Më shumë

E Diel 25 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 22 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike   Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi  i shpejtë i masës ajrore shumë të ftohtë me origjinë Arktike e cila do të kushtëzojë në vendin tonë rreshje bore intesive thuajse në të gjithë vendin. E Diel 25 2018  Ditën e Diel dt 25 Shkurt  moti do të jetë me rreshje shiu përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe rreshje …

Më shumë

E Shtunë 24 Shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 15 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike   Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë mot te vranet dhe rreshje shiu.  E Shtune 24 Shkurt 2018  Diten e Shtune  dt 24 Shkurt  do te rikthehen  rreshjet e shiut , fillimisht  do te prekin Jugun e vendit, në mesditë gradualisht do te shtrihen ne zonën …

Më shumë