KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 28)

Moti

E Premte 06 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  masa ajri të qëndrueshme me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë temperatura të larta.  E Premte 06 Korrik 2018  Dita e Premte dt 06 Korrik  moti do të jetë diell  dhe vranësira të pakta në relievet malore në orët e mesditës. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në …

Më shumë

E Enjte 05 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  masa ajri të qëndrueshme me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta.  E Enjte 05 Korrik 2018  Edhe dita e Enjte dt 05 Korrik  vendi ynë do të mbetet me mot diell  dhe vranësira të pakta në relievet malore në …

Më shumë

E Mërkurë 04 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  dominimi i Anticiklonit të Azoreve e cila do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta.  E Mërkurë 04 Korrik 2018  Dita e Mërkurë dt 03 Korrik  moti do të jetë me diell  dhe vranësira kalimtare në relievet malore. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdetin Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës 2  me lartësi  vale 0,2 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. …

Më shumë

E Martë 03 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Kontinenti Europian po ndikohet nga  dominimi i Anticiklonit të Azoreve e cila do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm dhe temperatura të larta.  E Martë 03 Korrik 2018  Dita e Martë dt 03 Korrik  moti do të jetë me diell  dhe vranësira kalimtare në relievet malore. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7-15 m/sek në bregdetin  e detit Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës 2-3  me lartësi  vale 0,5 deri në …

Më shumë

E Hënë 02 Korrik 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga afrimi i masave ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë temperatura të larta.  E Hënë 02 Korrik 2018  Fillimi i javës dt 02 Korrik  moti do të jetë me diell  dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7-10m/sek në bregdetin …

Më shumë

E Premte 29 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në  detin  Egje e  cila po mban në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe temperatura poshtë normës së muajit Qershor. E Premte 29 Qershor 2018  Edhe dita e Premte dt 29 Qershor  moti do të jetë i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore në …

Më shumë

E Enjte 28 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E martë 13 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa Juglindore po vazhdon të ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në  detin  Egje e  cila po mban në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe temperatura poshtë normës se muajit Qershor. E Enjte 28 Qershor 2018  Dita e Enjte dt 28 Qershor  vendi ynë do të mbetet me mot të paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh në ultësirën Perëndimore në orët e …

Më shumë

E Mërkurë 27 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Europa Juglindore po vazhdon të ndikohet nga një shtjellë ciklonike e pozicionuar në detin Jon e  cila po mban në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe temperatura poshtë normës se muajit Qershor. E Mërkurë 27 Qershor 2018  Edhe dita e Mërkurë  dt 27 Qershor  moti  do të mbetet i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga rreshje shiu në mesditë …

Më shumë

E Martë 26 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga një shtjellë ciklonike e pozicionuar në detin Jon e  cila do të  kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe rënie të temperaturave. E Martë 26 Qershor 2018  Edhe dita e Martë  dt 25 Qershor  moti  në vendin tonë do të jetë i kryesisht i vranët dhe me rreshje shiu në të gjithë vendin .  Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi  8-15 m/sek në …

Më shumë