KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 26)

Moti

E Martë 26 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga një shtjellë ciklonike e pozicionuar në detin Jon e  cila do të  kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe rënie të temperaturave. E Martë 26 Qershor 2018  Edhe dita e Martë  dt 25 Qershor  moti  në vendin tonë do të jetë i kryesisht i vranët dhe me rreshje shiu në të gjithë vendin .  Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi  8-15 m/sek në …

Më shumë

E Hënë 25 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi i rrymave ajrore te freskëta me origjinë nga  veriu i kontinentit Europian të  cilat do të  kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm dhe rënie të temperaturave. E Hënë 25 Qershor 2018  Fillimi i javës  dt 25 Qershor  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë do të  pasohen me rreshje shiu …

Më shumë

E Premte 22 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i një fronti të ftohtë Verior i cili do të  kushtëzojë fundjavën në vendin tonë dhe Kosovë  me rreshje shiu dhe rënie të temperaturave. E Premte 22 Qershor 2018  Dita e Premte dt 22 Qershor  moti  do të jetë me kthjellime vranësira në pjesën e parë të ditës të cilat në mesditë do …

Më shumë

E Enjte 21 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po  ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën Verilindore  e cila do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Enjte 21 Qershor 2018  Dita Enjte dt 21 Qershor pra ku nis zyrtarisht Vera Astronomike moti  do të  jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në mesditë do të marrin …

Më shumë

E Mërkurë 20 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po  ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën qëndrore  e cila do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Mërkurë 20 Qershor 2018  E Mërkurë dt 20 Qershor  vendi ynë do të  mbetet me mot pjesërisht të paqëndrueshëm pra me kthjellime dhe vranësira …

Më shumë

E Martë 19 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Egje e cila do të ifluencojë  vendin tonë dhe Kosovën me mot  të paqëndrueshëm. E Martë 19 Qershor 2018  E Martë dt 19 Qershor  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën e parë të ditës, gradualisht pasdite vranësirat …

Më shumë

E Hënë 18 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Egje e cila do të ifluencojë  vendin tonë dhe Kosovën me mot  pjesërisht të paqëndrueshëm.  E Hënë 18 Qershor 2018  Fillimi i javës dt 18 Qershor  vendi ynë do të  jetë me mot të paqëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe rreshje …

Më shumë

E Diel 17 Qershor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik qëndër e pozicionuar në detin Egje e cila do të ifluencojë  sot vendin tonë dhe Kosovën me mot të paqëndrueshëm.  E Diel 17 Qershor 2018  Dita e Diel 17 Qershor  moti  do të  mbetet pjesërisht i  paqëndrueshëmm pra do të jetë me kthjellime dhe vranësira në Ultësirën …

Më shumë