KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 21)

Moti

E Shtunë 04 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore me të nxehta të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë rritje të temperaturave. E Shtunë 04 Gusht 2018  Dita e Shtunë dt 04 Gusht moti do të  jetë  me diell në Ultësirën perëndimore  vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore ku sërish nuk përjashtohet …

Më shumë

E Enjte 02 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik (A)  me qëndër  të pozicionuar në Europën Verilindore e cila do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Enjte 02 Gusht 2018  Dita e Enjte  dt 02 Gusht  moti do të jetë me kthjellime  dhe temperatrua të larta përgjatë Ultësirës perëndimore  , ndërsa …

Më shumë

E Mërkurë 01 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë  dhe Kosove mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Mërkurë 01 Gusht 2018  Dita e Mërkurë  dt 01 Gusht zona Perëndimore  do të  jetë  me diell ndërsa zonat malore sërish me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  …

Më shumë