KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 19)

Moti

E Enjte 06 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga masa ajri relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat do të ifluencojnë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Enjte 06 Shtator 2018 Dita e Enjte dt 06 Shtator moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare në zonat malore dhe jug të vendit. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek …

Më shumë

E Mërkurë 05 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga masa ajri të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës  të cilat do të ifluencojnë mot  relativisht  të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Mërkurë 05 Shtator 2018 Dita e Mërkurë dt 05 Shtator moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të shoqëruara me rreshje shiu në …

Më shumë

E Martë 04 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik (U) me qëndër të pozicionuar  në detin Egje  të cilat do të ifluencojnë mot  relativisht  të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E Martë 04 Shtator 2018 Dita e Martë dt 04 Shtator moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia …

Më shumë