KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 16)

Moti

E Enjte 04 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Ballkani Juglindor po ndikohet nga shtjella ciklonike e pozicionuar në detin Jon cila po kushtëzon mot relativisht të paqëndrueshëm në vendin tonë. E Enjte 04 Tetor 2018 E Enjte dt 04 Tetor  moti do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare  deri të dendura. Era do të jetë me drejtim  Verilindje (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 0,5  deri në 1,5 metër  në det  të hapur. …

Më shumë

E Mërkurë 03 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani Juglindor po ndikohet nga periferiae presionit të ulët (U) atmosferik e cila po kushtëzon mot relativisht të paqëndrueshëm në vendin tonë. E Mërkurë 03 Tetor 2018 E Mërkurë dt 03 Tetor  moti do mbetet i paqëndrueshëm me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në  Jug dhe zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim  …

Më shumë