KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 13)

Moti

E Mërkurë 07 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë . E  Mërkurë 07 Nëntor 2018 E Mërkurë dt 07 Nëntor  moti do të jetë  me kthjelliem dhe vranësira nështim mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje …

Më shumë

E Martë 06 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet qarkullimi i masave ajrore me origjinë Kontinentale të cilat po ifluencojnë mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë. E  Martë 06 Nëntor 2018 E Martë dt 06 Nëntor  moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në …

Më shumë

E Mërkurë 31 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore në  Europën verilindore e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm  në vendin tonë dhe Kosovë. E Mërkurë 31 Tetor 2018 Dita e Mërkurë dt 31 Tetor moti do te jetë me kthjellime , vranësira të shoqëruar me mjegull në Verilindje dhe Juglindje …

Më shumë