KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 12)

Moti

E Enjte 15 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Presioni i lartë atmosferik i pozicionuar në qëndër të Europës po ifluencon  në vendin tonë dhe Kosovë mot të  qëndrueshëm. E  Enjte 15 Nëntor 2018 Dita e Enjte dt 15 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri  në zonën Jugperëndimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale …

Më shumë

E Mërkurë 07 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë . E  Mërkurë 07 Nëntor 2018 E Mërkurë dt 07 Nëntor  moti do të jetë  me kthjelliem dhe vranësira nështim mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje …

Më shumë