KRYEFAQJA » LAJME » Moti (Faqe 11)

Moti

E Enjte 15 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Presioni i lartë atmosferik i pozicionuar në qëndër të Europës po ifluencon  në vendin tonë dhe Kosovë mot të  qëndrueshëm. E  Enjte 15 Nëntor 2018 Dita e Enjte dt 15 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri  në zonën Jugperëndimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale …

Më shumë