KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë (Faqe 52)

Kulturë

Presidenti Meta bën thirrje për t’i kushtuar një vëmendje më të madhe librit

Presidenti Meta bën thirrje për t’i kushtuar një vëmendje më të madhe librit

Presidenti Ilir Meta ka shprehur mbështetjen për nismën “Të lexojmë së bashku”, si një nismë shumë pozitive për të nxitur leximin dhe për të inkurajuar të rinjtë. Zoti Meta vizitoi të premten panairin e librit në Tiranë, ku bëri thirrje për t’i kushtuar një vëmendje edhe më të madhe librit. …

Më shumë

Panairi kombëtar i librit, botuesit duan reduktim të taksimit të librit

Panairi kombëtar i librit, botuesit duan reduktim të taksimit të librit

Panairi kombëtar i librit ka çelur dyert për lexuesin dhe si asnjëherë tjetër botuesit janë organizuar për të kërkuar njëzëri reduktim të taksave mbi librin. Teksa botuesit kanë ofruar gjithë kreativitetin e tyre për ideimin e stendave dhe ofrimit të sa më shumë titujve të letërsisë së huaj dhe shqipe, …

Më shumë