KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë (Faqe 29)

Kulturë

Çelet pavioni i dedikuar Skëndërbeut në Muzeun e Forcave të Armatosura

Viti i Skënderbeut, në Muzeun e Forcave të Armatosura është shënuar me çeljen e pavijonit dedikuar heroit tonë kombëtar. Në pavijonin e Skënderbeut në Muzeun e Forcave të Armatosura janë ekspozuar sende, armë dhe dokumenta të kohës. Sipas ministres se mbrojtjes Olta Xhaçka e cila ishte e pranishme ne inaugurimin …

Më shumë